Igenis van létjogosultsága a bőrradírnak, ha megfelelően használod
Ha nem hallottam és olvastam az elmúlt két-három évben legalább ezerszer, hogy a bőrradír a múlté, és a kémiai hámlasztásé a jövő, akkor egyszer sem. Bár én is megszerettem a hámlasztószérumokat, valahogy a bőrradírt sosem tudtam elengedni, és elhinni sem akartam, hogy tényleg csak rosszat tesz, és sérti a bőrfelszínt. Mint kiderült, jól tettem, hogy ragaszkodtam hozzá - bőrgyógyász szakértőt kérdeztem a témában.
A rendszeres bőrradírozás hasznos bőrápolási folyamat, hiszen eredményeképpen bőrünk megszabadul a felszínén elhelyezkedő elhalt hámsejtektől és a mélyebb szennyeződésektől, melyek a naponta bőrünket ért környezeti hatások mellett sajnos észlelhetőek
- kezdi Dr. Solymosi Ágnes.
A doktornő azt is hozzátette, hogy a megfelelően használt bőrradírtól az arc üdébb, ragyogóbb lesz, ráadásul így a hatóanyagok is könnyebben jutnak be a bőrbe. Szóval nincs szó arról, hogy örökre el kell felejtened az arcod radírozását - csak okosan kell csinálnod!
Ágnes szerint ez úgy lehetséges, ha nem viszed túlzásba. Bőrtípustól és a napi bőrápolási rutinodat képező kozmetikumok hatóanyagtartalmától függően a heti egy, maximum két alkalom lehet ideális és ajánlott. De van, akinek még ez is sok: a száraz, érzékeny, kipirosodásra hajlamos bőrnél például a heti egy alkalomnál sűrűbb radírozás éppen az ellenkező hatást éri el,és irritációt, erősebb kipirosodást, hámlást okoz. A zsíros, tág pórusú bőr pedig jobban tolerálja a radírozást, de itt is túlzás lenne a heti három alkalomnál sűrűbb használat.
Most, hogy már világos, hogy jó dolog a bőrradír, csak egy kérdés van: jobb-e nála a kémiai hámlasztás?
Ágnes szerint a peeling is szuper dolog, mert a mechanikai eltávolításnál kíméletesebb, célzottabb kezelés, otthoni alkalmazásra pedig az alacsonyabb koncentrációjú gyümölcssavak kiválóak. De melyik a hasznosabb?
Én személy szerint a kész bőrradírokat preferálom. Számos dermokozmetikai és luxuskozmetikai brand kínál jobbnál jobb minőségű bőrradírokat, csak meg kell találni a nekünk valót.
A szakértő szerint hasznos ugyanazon márkából összeválogatni a bőrápolási rutinod arclemosóját, nappali, éjszakai krémjeit, bőrradírját. A jó minőségű bőrradír apró, finom szemcséjű, könnyen eloszlik a bőrön, nem sérti fel azt, csak kíméletesen ledörzsöli a hámréteg elhalt szarusejtjeit. De nemcsak az arcra jó a rendszeres radírozás/hámlasztás, hanem a testre is.
A lakosság jelentős részénél ismert bőrállapot a felkaron, combokon apró, száraz, érdes bőrtünetek megjelenése. Ez egy ártalmatlan elszarusodási zavar, amelynek kezelésében az érintett területek hámlasztása puhábbá, egyenletesebbé teszi a bőrfelszínt. A gyümölcssavas hámlasztás és radírozás itt is kíméletes és hatásos formája a bőrmegújításnak.
És mi a helyzet a házilag kikutyult radírokkal?
Kevésbé vagyok híve az otthon összeállított készítményeknek. Ha mégis ilyet kellene ajánlom, akkor a testen elvégezhető bőrradírozáshoz kíméletes módszer, ha egy dermokozmetikai minőségű, lipid tartalmú tusfürdőbe cukrot teszünk, és ezzel dörzsöljük át finoman a bőrünket...
Éljen a radírozás!