Kipróbáltam a jade rollert, avagy mire képes a misztikus kőhenger?
A jade roller pontosan az, aminek a neve alapján is tűnik: egy kis, görgős szerkezet, amit jade kőből faragtak. Bár csak az utóbbi időben kezdett feltűnni a beauty-mániások neszeszereiben és Insta-profiljain, valójában a legkevésbé sem high-tech kütyü, a kínai nők már a 17. század óta használják arcápolásra, bár akkoriban még leginkább az arisztokraták, illetve a rózsadombi feleségek korabeli megfelelői villogtak vele.
Oké, de mire jó? Leginkább arcmasszázsra. A roller, ami egyébként tényleg nagyon szép kis cucc, arra való, hogy segítsen felélénkíteni az arc nyirokkeringését, és lehúzza azokat a duzzanatokat, amiket a feleslegesen felhalmozódott víz okoz.
Megvan, amikor reggel belenézel a tükörbe, és a szemed alatt félig üres tejeszacskókra hasonlító izék vannak, az arcod meg enyhén gömbhalszerű? Na, elvileg ezen segít, ha rámész a kőgörgővel.
Azt is állítják továbbá róla, hogy a különböző szérumokat és krémeket sokkal alaposabban bele lehet vele dolgozni a bőrbe, valamint, hogy segít eltávolítani a méreganyagokat, csökkenti a ráncokat, feszesíti a bőrt, és persze csodálatos zen hangulatba ringat ( gondolom még akkor is, ha a női vécében veszed elő a retikülödből, hogy két meeting között átadd magad egy rapid spa-élménynek, muhaha). Hogy a halottakat feltámasztja-e, arról sehol nem írtak a neten, pedig egy csomó helyen utánakerestem, viszont az összes többi túlságosan is jól hangzott ahhoz, hogy ne próbáljam ki.
Nem csaptam a dolog körül különösebb hűhót, alapvetően totál lusta vagyok az ilyenekhez, az „arcápolási rutin „ kifejezéstől is hülyét kapok, a mosakodás meg a krémezés túlmisztifikálása nem a világom. Persze csinálom én is, mert szeretnék minél később olyan ráncos lenni, mint a bocskorszár, sőt, nevetségesen sok kencém van, de a reggeli és esti „énidő” (részemről szintén tiltólistás szó) nálam 5 perc. Na ebbe próbáltam meg beszorítani a jade rollert.
Mivel egy ideje gatyarohasztó meleg van, úgy döntöttem, a hűtőben fogom tartani (a majonéz mellett). Úgy terveztem, hogy felkelés után és lefekvés előtt is használni fogom, de ebben, bevallom, már a harmadik nap csúfosan elbuktam. Lefekvés után jutott eszembe, hogy nem rollereztem, de eszem ágában nem volt felkelni és elmászni a hűtőig, úgyhogy onnantól kezdve hét héten át megmaradtam a napi egyszeri használatnál.
Az okosok szerint a rollert mindig lassan kell mozgatni, lentről felfelé, és nem szabad erősen a bőrre nyomni, illetve alkalomadtán érdemes tisztítani és fertőtleníteni, ezeket én is betartottam.
Nem akarom lelőni a poént, de ez alatt az idő alatt nem változtam Cindy Crawforddá, viszont szerencsére be tudok számolni néhány pozitív hatásról. Az első az, hogy a hideg zöld követ az arcomhoz nyomni minden alkalommal nagyon jó érzés volt, a hőhullám alatt néha napközben is elővettem. A reggeli arcpuffadás csökkentésében is jól szerepelt – ha eltüntetni mindent nem is tudtam vele, amit szerettem volna, segített, ahol kellett, különösen a szemem körül.
A mindennapos minimasszázs is jót tett az arcomnak, érzetre mindenképpen, és bár látványos változást nem tapasztaltam, ezt betudom annak, hogy alapvetően elég szerencsés vagyok a bőrömmel, a ráncokkal sincs gondom egyelőre, amit meg nem szeretek (a tokám), arról tudtam, hogy azt egy mini guruló kőhengerrel akkor se fogom eltüntetni, ha 0-24-ben használom.
A végső konklúzió: a jade roller szép, trendi, a használata kellemes, a puffadás eltüntetésében is segít, de csodát nem szabad várni tőle. Akinek viszont van napi plusz 5 perce, mindenképp tologassa az arcán rendszeresen, mert simán lehet, hogy ez az örök fiatalság forrása - végül is mit tudhatok én pár hét után...