A hónaljbotox lehet a megoldás a kezelhetetlen izzadásra
Neked mi jut eszedbe a botoxról? Válasz nők millióinak az imáira? Diszkért megoldás az apró ráncokra? Előtte-utána galériák celebekről, akiket már fel sem lehet ismerni? Amellett, hogy a híres-hírhedt beavatkozásra az összes állítás igaz lehet, van még egy aspektus, amire talán kevesebben szoktak gondolni: megoldást nyújthat azoknak, akik nem tudnak leszámolni a túlzott verejtékezéssel.
Nemrég futottam bele egy cikkbe, ami azt taglalta, Chrissy Teigen amerikai fotómodell mennyire boldog, hogy végre megoldást talált az izzadásra, és újra anélkül viselheti a selyemingét, hogy aggódnia kelljen a hóna alatt megjelenő foltok miatt. Az első gondolatom az volt, hogy tuti uborkaszezon van, aztán eszembe jutott, hogy nekem is van barátnőm, aki hasonló problémával küzd, és az izzadékonysága bizony megkeseríti a mindennapjait. Gondoltam, hátha a cikkből tudomást szerzek valami szuper dezodorról vagy házi praktikáról, ehelyett leesett az állam: az íráshoz tartozó illusztráción ugyanis Chrissy hónalját botoxos injekciókkal szurkálták. A tűktől vallásosan rettegő barátnőmnek végül nem említettem az eljárást, engem viszont annyira felcsigázott a téma, hogy szakértőhöz fordultam.
Dr. Kriston Renáta, a Skinethc by Hattyú - Orvos-Esztétikai Klinika bőrgyógyásza és esztétikai dermatológusa szerint egy ruhán megjelenő folt, vagy egy kézfogáskor nedves tenyér igenis befolyásolhatja egy ember magánéleti és társadalmi kapcsolatait is, úgyhogy érdemes vele foglalkozni. Mint elmondta, a clostridium botulinum baktérium által termelt A típusú endotoxinból készült hígított, orvosi felhasználásra készült oldattal (igen, ez a botox hivatalos neve) nemcsak a ráncokat tudjuk hatékonyan kezelni, hanem lehetőségünk nyílik a lokálisan kialakuló fokozott izzadás mérséklésére, illetve megszüntetésére is.
Ellentétben az arcon végzett kezeléssel, a hónaljnál jóval felszínesebben érintkezik az injekciós tű a bőrrel, mivel a verejtékmirigyek is felszínesebben, a bőr középső rétegében helyezkednek el.
A teljes blokkoláshoz, vagyis, hogy az izzadás megszűnjön egy-két hetet kell várni és, személytől függően, 3-11 hónap között nyújt védelmet.
A kezelés hatása nem hirtelen, hanem fokozatosan kezd el elmúlni.
Mostanra kidolgoztak egy mikrotűkkel végzett frakcionált, radiofrekvenciás eljárást, mely a verejtékmirigyek hőenergia hatására történő végleges roncsolása révén örökre megoldja ezt a problémát
- tette hozzá a szakember.
Renátát hallgatva laikusként egy kérdés jutott csak eszembe: azzal, hogy blokkolom a verejtékmirigyek működését, nem zavarok be a bőr természetes méregtelenítési folyamatába?
A doktornő szerint az eljárás nem jelent veszélyt a szervezet méregtelenítésére, mivel általában kicsi, lokalizált területen zajlik a kezelés, ami a többi, nagyobb testfelületet nem érinti.
Ettől függetlenül, csak úgy, mint minden kezelés esetében, itt is előfordulhatnak mellékhatások.
Az injekció beadásánál jelentkezhet égő, szúró érzés, illetve bevérzés, esetenként akár influenzaszerű tünetek és izomgyengeség is előfordulhat
- figyelmeztet a doktornő.
A kezelés utáni hetekben pedig a következő szabályokra érdemes figyelni: legalább 12 órán keresztül kerülni kell az alkohol fogyasztását és a testi megerőltetést, továbbá legalább két hétig tilos szaunázás és szolárium is.
A kezelésről további részleteket ITT olvashatsz.