Ezek a legjobb hatóanyagok száraz bőrre
Talán neked is ismerős az az érzés, amikor rákeresel egy konkrét bőrtípusra vagy bőrproblémára a neten, és nagyjából egymillió találattal és termékjavaslattal találod szemben magad - tök tanácstalanul. Velem ez sűrűn előfordul, hiszen a hatóanyagok tárháza manapság annyira széles, hogy ha megfeszülök sem tudom eldönteni, mi a jobb a bőrömnek, és mire költsek - nem kevés - pénzt. Ezért szakemberhez fordultam, hogy kiderítsem, mit érdemes megvenni – a múltkor az anti-aginget jártuk körbe, most pedig a száraz bőrrel foglalkozunk.
Rosenkranz Klaudia bőrápolási szakértő, a Skinlatte bloggere szerint három olyan hatóanyagtípus van, amit mindenképpen szerezz be, ha száraz a bőröd.
Tiszta növényi olajak
Sokan félnek olajat kenni a bőrükre, hiszen hiába ápolja és puhítja, sok esetben eltömítheti a pórusokat, a nehezebb olajokat pedig nem mindenki viseli el a bőrén, legalábbis a tapasztalat ezt mutatja. DE nem szabad hátat fordítani nekik, ugyanis Klaudia szerint olajra minden bőrtípusnak szüksége van, de leginkább a száraz bőrnek. Az olajok okkluzív (passzív) hidratálók, azaz védőrétegként viselkednek, így meggátolják a bőr láthatatlan vízleadását, bezárják a bőrbe a nedvességet, és segítenek visszaállítani a bőrfelszíni emulziót.
Érdemes telítetlen zsírsavakban gazdag olajokat választani, például ligetszépe-olajat, búzacsíraolajat, szezámolajat, makadámdió-olajat, vagy mákolajat. Aki nem szereti az olajos érzést a bőrén, könnyen beszívódó típusokat válasszon - ilyen például a jojoba olaja, az argánolaj vagy az édesmandula-olaj.
Íme, rögtön néhány olyan olaj, amivel érdemes kísérletezni! (Egyébként az argánolajat én is csak ajánlani tudom, isteni hatása van még a kipattogásra hajlamos bőrre is, legalábbis nekem nagyon durván bejött). Klaudia figyelmeztet, hogy az olajokat lehetőleg ne tedd a szemkörnyékedre - főleg miliumokra (szaruciszta, gríz) való hajlammal! Hasznos tanács, tekintve, hogy a különböző olajakat szempillákra is szokás használni...
Shea vaj
Na igen, a shea vaj elég népszerű összetevő, rengeteg kozmetikum címkéjén megtalálható hívószó. És tényleg olyan szuper, mint ahogy eladják nekünk - legalábbis Klaudia is ajánlja, ha száraz bőrről van szó.
Tele van vitaminnal, zsírsavakkal, fitoszterolokkal (növényi eredetű vegyületek, amelyek zsírkísérő tulajdonságuk miatt erősítik a bőr védőrétegét), valamint rendkívüli mértékben táplálja a bőrt, hidratálja és védi a külső hatásoktól.
A shea vaj tehát pont annyira szuper választás száraz bőrre, mint amennyire mindenhol tolják - szerezd be nyugodtan, nem fogod megbánni!
Urea
Először egy kézkrémem összetevői között találtam meg ezt az anyagot, és azonnal rágugliztam, hogy mégis mi lehet az. Egy dolog tuti: Klaudia is ajánlja, ha száraz bőrrel küzdesz.
Az urea a bőrünk felszíni rétegében is megtalálható természetes vízmegkötő faktor, ami azt jelenti, hogy a bőrünk remekül tudja hasznosítani. Az urea tartalmú krémek javítják a bőr hidratáltságát, felgyorsítják a bőr megújulási folyamatait.
Keresd bátran a kozmetikumaid hatóanyaglistáján!