Oké, bevallom, eddig még csak egy nem túl jól sikerült mágneses műszempilla-kísérleten vagyok túl, viszont még így is az egyik leglátványosabb optikai tuningnak tartom. Pláne, hogy miközben rád kerülnek a csábító pillák, feltett lábbal pihenhetsz -  komolyan, egyre inkább úgy érzem, hogy ezt nekem találták ki. Mivel egy ideje már szemezek a műszempillákkal, egyre több kérdés merült fel bennem azzal kapcsolatban, hogy vajon milyen hátulütői lehetnek a dolognak - ezért nekiálltam, és lelkiismeretesen utánanéztem.

1. Okozhat -e allergiás reakciót a műszempilla?

Nehéz ügy, mivel hiába írják rá a dobozára, hogy szintetikus anyagból vagy valódi állatszőrből készül-e, addig nem derül ki, hogy allergiás vagy-e rá, míg nem próbálod ki. Sőt, lehet, hogy nem is a pillák okoznak irritációt, hanem a ragasztó (hiába antiallergén egy ragasztó, nem tudni, hogyan reagálsz, ha véletlenül a szemedbe is kerül belőle.) Személy szerint ezért döntenék úgy inkább, hogy kicsit drágábban ugyan, de szakértő tegye fel őket, és ne valamelyik kínai webshopról rendelt cuccal kísérletezgessek a tükör előtt.

2. Nem fogja tönkretenni a saját pilláimat?

Egyik fő parám, hogy a szép és dús műszempillák eltávolításakor a sajátjaim lejönnek a ragasztóval együtt. (És mikor a mágneses verziót kipróbáltam, akkor is fennállt a veszély: ha nem pattintom szét a két mágnest, hanem egyben lehúzom a pilláimról, azokból is tépek ki egy adagot.) A szálas és tincses pillákat a szempilláidra ragasztják, míg a sorost a szemhéjra. Ezért nagyon fontos, hogy soha nem szabad tépkedni a felragasztott pillákat: a legjobb megoldás, ha szakembert kérsz meg, hogy távolítsa el őket. 

3. Mi van, ha nem tudom elég tisztán tartani a pillákat?

Nem kevés fotót láttam a nem higiénikusan tárolt és tisztított szempillák okozta kapott fertőzésekről. A többször használatos pillákat hiába tárolod a dobozukban, bármikor bekoszolódhatnak úgy, hogy észre sem veszed. Ráadásul elég, ha a ragasztó kupakja rosszul van feltéve - az még inkább vonzza a levegőben szálló port és persze a baktériumokat is. Ezeket szabad szemmel nem látod, de ha így teszed fel a pillát, nagyon gyorsan kaphatsz kötőhártya-gyulladást vagy bármilyen szemfertőzést.

4. A gravitáció nem a barátom? 

Ugyanúgy, mint a haj esetében, szempillából is van erősebb, gyengébb, dúsabb, ritkább, hosszabb. Éppen ezért mindenkinek máshogy reagálnak a saját pillái az extra súlyra, ami rájuk nehezedik. Éppen ezért nem érdemes „feleslegesen” feltenni őket a mindennapokban, inkább tartogassuk őket a különlegesebb alkalmakra!

Összességében elmondhatom, hogy sem a sokkoló fotók, sem a városi legendák nem rettentettek el attól, hogy egyszer én is kipróbáljam a műszempillákat. Viszont tuti, hogy nem saját kezűleg fogok nekiállni, mert mégiscsak veszélyeztetheti a szemeim egészségét.