Fürdőruha használt halászhálóból? 5 hazai márka, akik környezetbarát divatot teremtenek
Belegondoltál már abba, hogy kik, mennyit, milyen alapanyagokat felhasználva készítették el azt a pólót, ami a szekrényedben áll? Gondoltál már arra, hogy mi történik azokkal a göncökkel, amikkel egyik héten még rogyásig vannak a fast-fashion üzletek, rá egy hétre pedig már teljesen más a választék? Tudtad,hogy a lebomlásukat tekintve a műszálas cuccok ugyanolyan károsak, mint a műanyag zacskók? Bizony, sajnos annak, hogy te vagy én a legdivatosabb ruhákban járhassunk, a természet fizeti meg az árát. Hiszek benne, hogy kis lépésekkel is lehet javítani a helyzeten - például úgy, ha olyan holmikat vásárolsz, amiket kifejezetten a fenntarthatóság és a környezetvédelem jegyében gyártottak.
Bevallom, az a fajta fogyasztó vagyok, aki, ha szükséges, ha nem, minden évszakban új ruhákat vásárol. Nem új ruhatárat, de azért egy-egy új póló, pulcsi, nadrág, szoknya mindig befigyel. Mert úgy érzem, hogy kell. Kell, mert mintha a mostani cuccaim gyorsabban mennének tönkre a mosásban, kell, mert milyen dolog már ugyanabban a ruhában fotózkodni a strandon, plusz annyira jól néznek ki az ingyenes katalógusomban... Jó hír viszont, hogy amellett, hogy fogékony vagyok az új ruhákat hirdető reklámokra, egyre inkább arra is, hogy minél kevesebbet ártsak a fogyasztói szokásaimmal a környezetemnek. Nem vagyok álszent, tudom, hogy bőven van még hova fejlődnöm, de legalább a folyamat elindult. És mivel a ruházkodás szerves része az életemnek, körbenéztem, hogy hazai fronton milyen lehetőségeim vannak, ha az öltözködést is környezetbarát szemszögből közelíteném meg.
Találhatsz náluk női-, férfi-, és gyerekruhákat, és hulladékanyagokból, használt ruhákból készült lakástextilt is. A visszafogott és egyszerű termékek mintáit pedig sokszor Budapest ihleti. Céljuk, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy lehet tudatosan, egyedi cuccokat is vásárolni.
A Malinkónál az egyik legfontosabb szabály, hogy a táskák készítése közben minél kevesebb hulladékot termeljenek és csak tiszta, vegyszermentes alapanyagokból dolgozzanak. A 100%-ban organikus textilből és növényi cserzett bőrből készült táskákat és pénztárcákat honlapjukon is megrendelheted.
Fürdőruhák, amiket óceáni hulladékból készült alapanyagokból gyártanak! Többféle egy-, és kétrészes fürdőrucijuk van, amiknek egy része kidobott, vagy használaton kívüli halászhálókból készül. Ugye, milyen menő? Ráadásul olyan termékeik is vannak, amiknek a vásárlásával hozzájárulhatsz egy rájákat védő alapítványt támogatásához.
Gyönyörű kötött cuccaival az Oat Ava az én egyik fő problémámra talált megoldást: csinos és kényelmes otthoni viseleteket kreáltak, amiben otthon is jól érzed magad, de akkor sem kell szégyenkezned, ha hirtelen váratlan vendég érkezik. A minőségi pamutcuccaikhoz nem használnak káros vegyületeket, ami ezért is nagy öröm, mert gyerekcuccokat is árulnak, amiknél pláne fontos(nak kellene lenni) hogy ügyeljünk rá, mihez ér az érzékeny bőrük.
A GOTS minősítéssel rendelkező márka (tanúsítvány, hogy a ruhákat ökobarát módon gyártották) sportos, mindennapi viselet árul és minden terméküket Budapesten készítik.