Ez a 10 leggyakorbb hiba, amit sminkelés közben elkövetsz
Hibázni még a profik is szoktak, és ha nem a sminkelésből élsz, akkor viszonylag nagy esély van rá, hogy az alábbi bakikból neked is rendszeresen becsúszik kettő-három. Pontosabban csak becsúszott, mert ha tovább olvasol, tudni fogod, hogy ezentúl mire figyelj.
1. Nem ápolod megfelelően a bőröd
Hát igen. Hiába használod a legdrágább sminktermékeket, ha a “vászon” nem jó, akkor a “festmény” sem lesz szép. Ezt persze elméletben mindenki tudja, de hogy mitől is lesz szép és ápolt a bőr, azzal már kevesebben vannak képben. Rengeteg krém, szérum van és ezekből nem könnyű kiválasztani azt, ami tényleg szükséges és nem csak marketingfogás. Erről a témáról regényt lehetne írni, de a lényeg: hámlasztás+hidratálás (zsíros bőrnél is)+fényvédelem. Ha nem távolítod el az elhalt hámsejteket a bőröd felszínéről, fakó és fénytelen lesz, az alapozás pedig egyenetlen. Ha nincs megfelelő hidratáltság, akkor az alapozó “akadozik” felvitel közben, itt-ott összegyűlik a bőrödön, máshol meg teljesen beszívódik. A napnál pedig nincs erősebb “öregítő” tényező, úgyhogy a mindennapos és alapos fényvédelem a legjobb, amit a bőrödért tehetsz.
2. Az alapozód nem felel meg a bőrtípusodnak
Ha a fentieket kipipáltad és még mindig nem stimmel valami, könnyen lehet, hogy nem a bőrtípusodnak megfelelő alapozót használsz. Ha száraz a bőröd, akkor egy olajmentes, matt alapozó pont a szárazságot emeli ki. Ha a zsíros bőrödre ragyogó, fényes alapot teszel, akkor bizony a holdról is látható lesz a csillogó arcod.
3. Túl sötét alapozót használsz
Ha napbarnított hatást szeretnél elérni, annak nem az a módja, hogy több árnyalattal sötétebb alapozót veszel. Így a végeredmény csak egy fura narancsszínű maszk lesz, ami alól néhol kikandikál a saját bőrszíned. Nem egy szép látvány. Szerencsére ma már rengeteg bronzosító létezik, amit ha lazán, finoman felpamacsolsz az arcod kiálló részeire (arccsont, orr, homlok), pont úgy fogsz kinézni, mint aki épp a francia Riviéráról tért haza. Ehhez használj laza sörtéjű ecsetet ( pl. Milani Bronzer ecset, MAC 140 vagy 129) és figyelj, hogy a kontúrok ne legyenek egyértelműen láthatók.
4. A korrektort az alapozó előtt teszed fel
Ha először a korrektort teszed fel a bőrhibáidra, vagy a szemed alá, majd rámész a alapozóval, több, mint valószínű, hogy elmozdítja, elhúzza a helyéről, így az egésznek semmi értelme sem volt. Ráadásul azért is érdemes először alapozni és csak utána korrektorozni, mert az alapozó már elfed egy csomó apró ”tökéletlenséget”, így korrektorból eleve kevesebbet kell majd használnod.
5. A szemhéjpúdert közvetlenül a bőrödre teszed
Ha így csinálod, a nap folyamán előbb vagy utóbb (inkább előbb) azt veheted észre, hogy a festék egy részét beszívta a bőröd, a másik része pedig kis csíkokba rendeződött, mert a bőröd saját olajai működésbe léptek, és „megették” a festéket. Ha reggel a szemkrémedből/hidratálódból a szemhéjadra is teszel, akkor a jelenség hatványozódik. A bőr ezen a részen sem teljesen egyenletes, úgyhogy egy jó szemhéjbázis egy mini szem-superman-ként kisimítja, egyégesíti, és nagyon jó kis „vásznat” biztosít. Nagyon szeretem a Milani szemhájbázisát, vagy a MAC Prep&Prime 24 hour extend eye base-t, és az Urban Decay Primer Potiont is. Két legyet üthetsz egy ecsetvonással, ha valamilyen krémes szemfestéket használsz, amelyek száradás után szintén nem mozdulnak a helyükről. Ilyenek például a MAC Paint Pot-jai, a Bobbi Brown Long-wear cream eyeshadow-ja (ez stift formában is létezik), vagy a Maybelline Color Tattoo-k (utóbbinál zsíros bőrűeknek érdemes alátenni egy kis primert vagy fixálni egy szemhéjpúderrel)
(A cikknek még nincs vége, lapozz!)