Régebben írtam arról, hogy honnan tudhatod, ha lejárt a naptejed. Ott dupla a kockázat, hiszen a bőrirritáció mellett a legéégés kockázata is nő, de azért nem árt körülnézni a rendszeresebben használt kozmetikumok terén is. 
 
flaky-skin-mask-gif.gif
Gif: Lionsgate Films
A hidratálókrémek esetében a szakemberek szerint általában 1 év a maximálisan ajánlott használati idő, persze ugyanúgy érdemes keresni a kis jelzést a tégelyen, mint a naptejeknél (a kis ikon azt mutatja meg, hogy felbontástól számítva hány hónapig őrzi meg szavatosságát a termék). Ha azonban még nem telt el ennyi idő, viszont a krémnek furcsa szaga lett, elszíneződött (általában besárgul), vagy az összetevők láthatóan különváltak (pl. kicsapódott az olaj), akkor bizony megérett a cucc a kidobásra.
 
Nem biztos, hogy a lejárt krém okoz bármilyen problémát is, de kockáztatni nem éri meg, és valószínűleg a fő feladatát, a hidratálást sem tudja már megfelelően ellátni. Rosszabb esetben viszont bőrirritáció, viszketés, bőrpír és pattanások alakulhatnak ki. Ha a krém felkenés után már nem hagy olyan kellemes érzetet, mint korábban, az is egy árulkodó jel lehet. 
 
smelly-gif.gif
Gif: The Tonight Show Starring Jimmy Fallon/NBC Productions
Tovább megőrizheted egyébként a krémed minőségét, ha hűvös helyen tartod – nem kell a hűtőben, csak szobahőmérsékletnél hűvősebb helyen –, illetve ha nem kézzel nyúlsz bele, hanem mondjuk spatulával, vagy kapásból nyomófejeset veszel. Engem például kiráz a hideg attól, ha valaki olyan ajakbalzsamot használ, amit az ujjával kell felapplikálni.
 
Az egyik barátnőm is sokszor random, amikor épp eszébe jut, egy kávézóban vagy egy koncert közepén belenyomja az ujját és felkeni. Gondolj csak bele, mennyi baci kerül így a szádra, és magába a tégelybe, ahol csak tovább szaporodnak... Szóval, inkább ne nyúlj puszta kézzel a krémedbe, még akkor se, ha előtte kezet mostál.