Az agyagnak van egy olyan tulajdonsága, hogy amíg szárad, magába szippant mindent. Ez egyfelől örvendetes, másfelől éppen ezért az agyagos pakolás extrém száraz bőrre nem feltétlenül ajánlott, de vegyes vagy közepesen száraz bőr esetén hetente, kéthetente egyszer nyugodtan lehet használni, ha utána alaposan hidratálod a bőrödet. A rózsaszín agyag ráadásul kevésbé szárít, mint a többi agyagféle, tehát ésszel használva szerintem nyugodtan mehet még az érett bőrre is.

A rózsaszín agyag első számú jó tulajdonságának azt tartják, hogy összehúzza a pórusokat, egyúttal tisztítja is őket, szerintem viszont még a ráncokat is mintha csökkentené – ami elviekben pedig ellenkezne a szárító hatással – én legalábbis mindig feszesebbnek látom a használata után a bőrömet.

A maszk elkészítésének többféle módja van, nyilván lehet cifrázni mindenféle extrákkal, én a mai napig úgy csinálom, ahogy legelőször kipróbáltam: nagyjából másfél teáskanálnyi agyaporhoz csöppentek egy kevés mézet, hogy valami hidratáló is legyen a pakolásban, aztán tényleg nagyon-nagyon kevés, mindössze pár csepp vizet engedek rá, és egy csak erre a célra használt, tiszta, kis fejű sminkecsettel elkeverem. Ugyanezzel az ecsettel szoktam aztán fel is kenni a maszkot az arcomra, szigorúan a mosdókagyló fölött, mert ha nem elég sűrű, könnyen elcseppen. Az arcomon aztán már szépen megmarad, mert gyorsan elkezd száradni. Ha a maszk elkezd kivilágosodni és megjelenik a feszülő érzés, akkor már lehet is lemosni egy nedves törülköző segítségével.

agyag (1).jpg

Az agyag könnyen lejön és nekem eddig a törülközőkön sem hagyott olyan foltot, ami egy mosással ne tűnt volna el.

A lemosás után a bőröm azonnal ragyogóbb, frissebb, egységesebb lesz. Ha különösen fontos eseményre készülök, akkor ilyenkor még egy hidratáló textilmaszkot is fel szoktam tenni, de van, hogy csak sima hidratálókrémet használok.

Amit még megfigyeltem, hogy az agyagmaszk+hidratáló maszk kombó után a smink is sokkal szebben ül fel a bőrömre, az alapozóm órákkal tovább szép, egységes marad. Nagyobb bulik, rendezvények vagy fellépések előtt biztos, hogy beiktatom ezt a rutint, de eddig mindig segített olyankor is, ha egyszerűen csak éppen nyomorultul éreztem magamat a bőrömben.

Rózsaszín agyagot bioboltokban, natúr kozmetikumokat forgalmazó helyeken lehet kapni, a 100 grammos kiszerelés ára olyan 900-1000 forint körül szokott lenni, és az idők végezetéig elég, én annak idején egy 500 grammos csomagot vettem, adtam belőle az anyukámnak, az unokahúgomnak és még így is biztos vagyok benne, hogy az unokáim is ezt fogják használni.