10 idegesítő dolog, amivel számolnod kell, ha magadnak fested a hajad
Egy időben, amikor valamiért nagyon felbátorodtam, és elhittem, hogy a fodrászok szakmáját kisujjból kirázom, otthon festettem a hajamat. De nem akárhogyan: leszívtam, aztán leszívtam, aztán még jobban leszívtam, majd rátettem a csibesárgát kiegyensúlyozó szürke szőke színt, a végeredmény pedig néha jó lett, néha narancssárga, de én a végsőkig kitarottam.
Aztán egy szép napon rájöttem, hogy a hajfestés egy szakma, amihez kőkemény szaktudás kell, és elengedtem az otthoni hajleégetést (szerencsére még időben).
De sosem felejtem el azokat a napokat, amik a lenőtt hajtövem és a hajam többi részének összeegyeztetésével teltek el... Ezzel a 10 dologgal például kikergettem saját magamat a világból IS.
Összefestett homlok
A legklasszikabb dolog, ami megtörténik, ha amatőr fodrászversenyesdit játszol otthon. Tök mindegy, hogy leszívod, vagy feketére fested a tincseidet, valami baj biztos, hogy lesz a homlokoddal. Vagy jól kipirosodik a szőkítő miatt, vagy barnás-feketés lesz a festéktől.
Dzsuvás fürdőszoba
Nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem mindegy egyes hajfestéskor plusz fél órámba telt le-és eltakarítani a hadművelet nyomait a fürdőből. Összefestett zuhanyfüggöny, összekent törölközők, borzalmas színű kád, hajas mosdókagyló, de jó, hogy már nem kell küzdenem veletek!
Foltos pólók
Akárhányszor “égeted meg magad”, mindig besétálsz a saját csapdádba, és el is hiszed, hogy ezúttal nem teszed tönkre a pólód, ezért nem veszed fel a múltkori, már-már hipófoltosnak tűnő fodrászszettedet, inkább maradsz abban, amiben vagy. És természetesen visszavonhatatlan kárt okozol benne, mert miért ne.
Oké, de mikor?
“Holnap hajat festek.”
“Tegnap este már nem jutott rá időm, úgyhogy ma délután nekiállok.”
“A héten valamikor be kell festenem, mert már fél méteres a lenövésem.”
Ismerős mondatok? Naná. Ki tudja rávenni magát hulla fáradtan a hajfestésre, amikor ott a nasi és a Netflix?
Sosem elég a balzsam
Ugye te is imádod a dobozos hajfestékek mellé csomagolt, isteni illatú, színű, állagú és hatású balzsamokat, amikben csak az az idegesítő (de az nagyon), hogy NEM ELÉG az egész hajadra? Szívás, én tudom.
Hatóidő
Rá van írva a használati utasításra (ami kicsomagolva akkora, mint a New York Times a kilencvenes években), hogy a felkenéstől számított negyvenedik percben kell lemosni. Se előbb, se később. Te pedig felkened, és elgondolkozol: az első kenéstől kellett volna számolni, vagy az utolsótól? Nagyon nem mindegy, mert a kettő között fél óra telt el... Úgyhogy annyira rástresszelsz a témára, hogy a végén szinte biztosan rosszkor mosod le. Üdv a világomban.
Merész színválasztás
Igen, tudom, a dobozon rohadt jól mutat, ráadásul a csaj bőrtónusa (hangsúlyozom, a dobozon) hasonló, mint a tied, úgyhogy jó lesz ez, szupi szín jön majd ki belőle. Ja, nem.
Mindenhol festék
Minden a legnagyobb rendben ment, a hajad kész, még a szín és az állag is tetszik. Aztán néhány óra múlva elkezd viszketni a füled, megvakarod, és rájössz, hogy tele van festékkel. Meg a körmöd alatti bőr is festékes. Meg a tarkód is. Meg minden IS.
Upsz, ide nem jutott festék
De ezt nyilván már csak száraz állapotban, mosás, ápolás, és mindenféle maradék festék kidobása után veszed észre. Priceless.
Minek az óvatosság
Hiszen sosem kaptál allergiás sokkot hajfestéktől, ettől sem fogsz! Úgyhogy kinyitod a dobozt, átugrod a használati utasítás felkiáltójeles részét, befested a hajad, és - jó esetben - pár napig bámulod a bőrpírt, amit az adott hatóanyag okozott. Hangsúlyozom, jó esetben.
Rájössz, hogy semmid nincs hozzá
Se megfelelő fésűd, se kikeverő tálkád (csak a szokásos müzlistálad), se pálcikád, se ecseted. Nem baj, jó lesz a fiókban maradt szegélyfestő ecset (úgyse használtad a lakásfelújításnál), az majd megteszi. Tőfestésre a legalkalmasabb!