5 tuti tipp önbarnításhoz, amikről valószínűleg még sosem hallottál
Gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki kicsit jobban érzi magát a bőrében, ha nem hullafehér. A napozással óvatos vagyok, mert tudom, hogy mennyire káros lehet, és a szolikat is igyekszem elkerülni (bár bevallom, évente párszor befekszem), szóval maradnak a barnítókrémek. Sokan azért nem használnak önbarnítót, mert az első, vagy második próbálkozásuk után foltosak maradtak, vagy narancssárgák lettek, esetleg nem bírják az ilyen kozmetikumok jellegzetes szagát. Szerencsére ezekre mind létezik megoldás, ráadásul általában nagyon egyszerű.
Van pár alapvetés az önbarnítózással kapcsolatban, amivel a legtöbben talán azért már tisztában vannak. Olyasmikre gondolok, hogy érdemes radírozni barnítás előtt, vagy hogy hidratált bőrre igazán jó barnítani, vagy hogy érdemes a barnító felkenése után várni 10-15 percet, hogy a krém teljesen beszívódjon. Ha viszont még ezeket betartva se jött össze az egyenletes, természetes szín, akkor se add fel, mert van még pár dolog, ami segíthet.
Legyen otthon aludttej!
Azt már valószínűleg te is hallottad, hogy ha a foltos leszel az önbarnítótól, akkor egy citromgerezddel érdemes megpróbálni „leradírozni” a besötétedett részeket. De mi van akkor, ha mindez az arcodon történik? Oda jobb, ha nem dörzsölsz citromot, mivel a savtartalma irritációt okozhat. Ilyenkor jöhet jól egy pohár tej, amibe egy nagyon pici citromlevet facsarsz, és egy órára egy citromkarikát is beleáztatsz. A tej összeugrik, „megalszik”, és ha felkened az arcodra, akkor 15 perc alatt gyönyörűen, de kíméletesen lehámlasztja. (Ha esetleg van otthon aludttejed, akkor nem is kell a citrommal bajlódnod.)
Barnítás előtt jegelj!
Egyszerű, de nagyszerű trükk, ha alaposan átsimogatod az arcod egy jégkockával, mielőtt felkennéd rá az önbarnítót. Ez összehúzza a pórusokat, így sokkal kisebb az esély arra, hogy pattanásokat, kiütéseket okoz. A jegelés után csak finoman töröld szárazra a pofid, és már krémezhetsz is. Egyébként ez a jeges módszer a lábakon is működik, szóval barnítás előtt a csülkeiden is végigmehetsz egy zacskó fagyasztott borsóval, vagy egy nagyobb jégzselé-párnával.
Mixelj olajjal!
Akár arcra, akár testre készülsz felkenni a barnítókrémet, ha biztosan természetes hatású, és egyenletes végeredményt akarsz, akkor érdemes egy kicsit hígítani. Nekem ez a kedvenc trükköm, mióta olajjal (nekem most a Bio-Oil a kedvencem, testre és arcra is) hígítom az önbarnítómat, még egyszer sem foltosodtam be, pedig régebben ez állandó problémám volt. Ez a módszer azért is jó, mert ha valami finom illatú olajat választasz, akkor a többek által kellemetlennek tartott önbarnító-szagot is jelentősen enyhíti. Ha az arcodon nem szereted az olajat, akkor a szokásos hidratálóddal is elkeverheted az önbarnítód.
Figyelj a hajvonaladra!
Ez különösen akkor fontos, ha világos a hajad, mert elég hülyén tud kinézni, ha az arcod barna, de néhány milliméterre a hajvonaladtól egy vékonyabb, világos sáv ragyog glóriaként a képeden. Éppen ezért érdemes mindig egy kis micellás vizes, vagy arctonikos vattával átmenni ezen a részen, miután felkented a barnítókrémet, mert így sokkal természetesebbnek hat majd az átmenet.
Óvatosan a borotvával!
Biztosan észrevetted már, hogy ha végre sikerül szép természetes, foltmentes barnaságot elérned, az egész csak a következő lábborotválásig tart, mivel a pengés borotva használata közben nagyon gyakran megsérül a bőr finom, felső hámrétege. Ha sokan önbarnítózol, érdemes lehet megfontolni egy elektromos borotva beszerzését, mivel ez csak a szőr felső részét távolítja el, de a bőröd nem bántja. Lehet, hogy elsőre drágábbnak tűnik, viszont többé nem kell eldobható műanyag borotvákra költened, így egy idő után behozza az árát – nem beszélve arról, hogy ennyivel is kevesebb műanyag hulladékot termelsz.