Ezeket NE tedd, ha sokáig meg akarod őrizni a barnaságod
Akár azoknak a táborát erősíted, akik a napozás helyett a bőrük védelme miatt inkább az önbarnítózást választják, akár csak a már meglévő színedre segítettél rá egy kis barnítóval, az alábbi tippeknek biztosan hasznát fogod venni.
Arról, hogy milyen trükköket érdemes bevetni, ha önbarnítót használsz, már írtunk, sőt, arról is, hogy a barnulásra akár rá is lehet függeni. Arról viszont még nem volt szó, hogy mik azok a dolgok, amiket kifejezetten érdemes elkerülni, ha tartósan szeretnél bronz istennő maradni.
A barnaság gyors fakulásának egyik leggyakoribb oka a hidratálás hiánya. A szárazabb bőr felszínén hamarabb halnak el a hámsejtek, és mivel a barnítókrém a felső hámréteget színezi, ez egyben azt is jelenti, hogy viszlát csokiszín. Én is azt vettem észre, hogy a legtöbb barnítókrém önmagában nem hidratál eléggé, ezért szoktam mindig valamilyen olajjal keverni őket –de az is megteszi, ha barnítás előtt, vagy után még külön jól bekened magad testápolóval is.
Az sem mindegy, hogy hogyan fürdesz, és zuhanyzol, pontosabban, hogy mennyi ideig. Nem csak azért érdemes gyorsan lezuhanyozni, mert így kevesebb vizet fogyasztasz, hanem azért is, mert a hosszú, meleg vizes tusolások, meg punnyadós kádfürdők nagyon kiszárítják a bőrt. Így aztán tulajdonképpen nem csak a napi piszkot mosod le magadról, hanem a színedet is.
Azoknak, akik szeretnek szaunába, illetve gőzfürdőbe járni, sajnos vagy egy rossz hírem: bár mindkettő nagyon egészséges, segít kitisztítani a pórusokat, és javítani a bőr állapotát, egyúttal ahhoz is hozzájárul, hogy hamar elveszítsd a színed.
A rendszeres hámlasztás szuper szokás, és jót is tesz, kivéve akkor, ha sokáig szeretnél barna maradni. A bőrradírozást inkább csak két-három hetente végezd, amikor önbarnítózol. Helyette inkább legyél bőkezűbb a testápolóval, és igyál nagyon sok vizet - így puhább marad a bőröd, és tulajdonképpen nem is lesz szükséged annyira gyakran a hámlasztásra.
Azzal sem árt, ha tisztában van, hogy ha imádsz órákat pancsolni a tengerben, vagy a medencében, akkor az önbarnítót tulajdonképpen teljesen feleslegesen kened fel. A klóros és sós víz is nagy mértékben felgyorsítja a fakulást, úgyhogy inkább csak rövideket csobbanj, és az sem árt, ha minden úszkálás után felkensz egy kis extra testápolót is.