Niki műszempilla-szűz volt mielőtt megírta saját rossz tapasztalatait a kiegészítőről. Ezek a kellemetlenségek pedig talán elkerülhetőek lettek volna, ha jobban ismeri, milyen lehetőségei vannak, és mikor, mit érdemes választani. Úgyhogy ezeket vegyük is most sorra!

Döntsd el, mire kell!

Mielőtt szempillát raksz vagy rakatsz fel először azt érdemes eldöntened, hogy mennyi időre szeretnéd. Hiszen léteznek alkalmi és tartós változatok. Előbbi az, amit szinte biztos, hogy akkor is ismersz, ha mindig is hidegen hagyott a téma. Az alkalmi műszempillák ugyanis azok az úgy nevezett soros pillák, amik általában egy gumicsíkra vannak előre sorban felragasztva és a drogériák polcain pihenve csak arra várnak, hogy a szemhéjadra applikáld őket. Ebből a verzióból félsorost is választhatsz, ami - ahogy a neve is mutatja - nem egy teljes sor műszempilla, hanem csak egy fél, amit a szemed külső része fölé ragasztasz fel. Ennek az előnye, hogy könnyebb, nem húzza le annyira a szempillád, így kényelmesebb a viselete. Szóval, ezek azok az opciók, arra ha tényleg csak egy kifejezett alkalomra szeretnéd meghosszabbítani a pilláidat és már túl vagy azon, hogy bedőlj az olyan ígéreteknek, mint hogy egyetlen pillanat alatt fel lehet tenni mágneses műszempillákat.

Mik azok a D-k?

A tartós műszempillák palettája és variációi már sokkal szélesebbek, és taglaljuk részletesebben azt is, hogy mitől lesznek ezek a kiegészítők 1-2-3-4 vagy akár 6 dések. De először el kell döntened, hogy tincses vagy szálas pillákat kérsz-e a szakembertől. A tincsesnek bár nem nagyon szexi a neve, találó. Ennek a lényege, hogy apró kis csomókban/tincsekben több pillát ragasztanak fel, szépen sorban, egymás mellé. Ennél pepecselősebb munka, viszont igazán gyönyörű és tartós pillákat eredményez, a szálas felhelyezési mód, ami pontosan azt takarja, amit a neve is mond: bizony, egyesével dúsítják meg a szempilládat. És itt jönnek képbe végre a D-k is!

Szálas műszempillát ugyanis kérhetsz volume változatban, ami az angol kifejezésből kiindulva valóban kicsit azt jelenti, hogy mennyire fog üvölteni, azaz mennyire lesz hangsúlyos a szemeden. Volumenizáláskor ugyanis egy pillát több művel támogatnak meg, és így születnek a D-k is. Vagyis, ha te egy 3D-s pillát kérsz, az azt jelenti, hogy az eredeti pilládra három másik kerül, és így tovább.

És akkor még néhány betű

Ha már az első két dolgot kiválasztottad még néhány fontos döntést meg kell hoznod: milyen hosszú, vastagságú és ívű legyen a pilla. A hossz és a vastagság elég egyértelmű mikor látod, azzal viszont még lehet menőzni, ha tudod fejből, hogy melyik ívet, milyen betűvel jelzik és te melyiket szeretnéd. Hiszen választhatsz szinte teljesen természetesen lágy pöndörödésűt egy J-vel, de elmehetsz a teljes extremitásba és egészen a homlokcsontod irányába göndörödő D-t is feltetethetsz. Ennek a megértésében ez grafika könnyen segíteni tud:

maxresdefault.jpg

Kép: YouTube

Most pedig, hogy már a szavak és lehetőségek jelentésével tisztában vagy, áttérhetünk arra, milyen félelmeid lehetnek a műszempilla felrakatásával kapcsolatban. Ebben az ügyben Kriszti cikkét olvasd el, aki korábban már pontról-pontra végig vette, milyen kérdések és parák merülnek fel egy ilyen döntés meghozatala előtt.