7 „csodamódszer” az internetről, ami tutira tönkreteszi a bőröd
Bőrápolásra, otthoni hajformázásra, előnyös ruhatippekre és vadiúj szépségápolási lájfhekkekre éhező közösségi médiafogyasztóként én is azok közé tartozom, akiknek azonnal felcsillan a remény a szemükben, amikor elolvasnak egy sokat ígérő címet. A „citromlével az aknék ellen”, „így kutyulj bőrápolót otthon” és társaik azonnal lázba tudnak hozni. Van, amelyik bejön, viszont vannak olyanok is, amik csak súlyos allergiás reakciót és bőrkárosodást okoznak. Ha jót akarsz magadnak, a most következő netes trükköket messziről kerüld el!
Körömlakk ajakherpeszre
Tudom, sokkoló, de tényleg létezik ez a „trükk”, már csak az a kérdés, hogy kinek jön be. Ha elkeseredetten küzdenék a herpeszemmel, és mindenhonnan ez dőlne rám a neten, lehet, hogy én is kipróbálnám, de milyen rosszul tenném! Hiszen a körömlakk még a körmöknek is erős néha, nemhogy az ajkak puha bőrének. Jobb, ha inkább a gyógyszertárba látogatsz el herpesz idején!
Mitesszereltávolítás folyékony ragasztóval
Elfogadom, rengeteg videóban már-már ragasztónak tűnik a maszk, amivel 'kihúzzák' a kis fekete mitesszereket a helyükről, de az igazság az, hogy a ragasztó ragasztó, a maszk meg maszk. Nem ugyanaz a funkciójuk. Nemcsak hipererős allergiás reakciót válthatsz ki a bőrödön ezzel a trükkel, de még a mitesszereket sem fogod eltávolítani vele. Megéri? Kétlem.
Ajakdúsítás feles pohárral
Biztos te is emlékszel arra a lip challenge-re, ami pár éve felrobbantotta az internetet és a lányok a szájukra poharat cuppantva próbáltak dúsabb ajkakat csinálni maguknak, amolyan DIY szájfeltöltésként. Nemcsak nevetségessé tette szerencsétlen Youtubereket, de néhány csajnak kifejezetten durva sérüléseket okozott ez a bugyuta kihívás. Ha természetesen dús ajkakat szeretnél, próbáld ki inkább a házi fahéjas ajakduzzasztást!
Hajlakk smink rögzítésére
Nem tudom, honnan jön ez a tévhit, de én is csomószor fújtam az arcomra egy kis hajlakkot, amikor tartós sminkre vágytam, pedig fogalmam sem volt, mit csinálok. Nagyjából csak károsítottam a bőrömet, és ennyi. A hajlakkban található vegyületek ugyanis kicsit sem bőrbarátok. Hiába teszi tartósabbá a sminked - bár ez sem bizonyított -, hidd el, egyszerűbb néhányszor újrakenni a rúzsod az este folyamán, mint komoly károkat okozni a bőrödben!
Olajos bőrre krumpli
Bár én ezzel a trükkel még nem sokszor találkoztam, azért egyszer-egyszer feltűnt, mikor házi megoldásokat kerestem az aknéimra. Nos, szerintem ezt a módszert sem érdemes kipróbálni: sok helyen azt írják, a krumpliban található bizonyos összetevők pont, hogy eltömítik a pórusokat ahelyett, hogy kitisztítanák azokat. Azt hiszem, én inkább maradok inkább a kifejezetten az én bőrtípusomra készült arcmaszkoknál.
Dharma Productions
Szemceruza helyett színes ceruza
Számomra elég életidegen, hogy eszembe jusson a sminkelés, mikor ránézek egy gyerek színescerka-készletére, de úgy tűnik, mások nem így vannak ezzel, hiszen rengeteg rajongót szerzett ez a módszer a közösségi médiában. Pedig nem véletlenül gyártanak sminket, meg nem véletlenül gyártanak tök más alapanyagokból ceruzát. A kettőt nem kéne összekeverni, hacsak nem akarsz egy erős kötőhártya-gyulladást.
Dezodor – arcra
Ez is elég nagy hülyeség, és tényleg csak árthatsz vele a bőrödnek, ne érdekeljen, mint mondanak mások. Ha zavar, hogy a nagy melegben izzad a homlokod, szerezz be egy külön erre kifejlesztett primert, de véletlenül se kend be dezodorral se az állad, se az orrod, se semmidet, ami nem a hónaljad! A különböző izzadásgátlókban nemcsak szárító kemikáliák, de rengeteg más mesterséges hatóanyag van, amitől lehet, hogy nem kapsz első körben allergiás sokkot, de hosszútávon csak roncsolod vele a bőrödet.