Arcvákuumozás otthon: ezt mondja róla a bőrgyógyász
A vákuumozás minden, csak nem újdonság, de hogy komplett készleteket rendelhetsz hozzá az internetről, az már a 21. század találmánya. De vajon megéri otthon köpölyözni az arcodat, vagy csak egy kiadós véraláfutást kockáztatsz? Nem bíztam a választ az Amazon vásárlói értékeléseire, inkább megkérdeztem egy elismert bőrgyógyászt, mégis hogyan működik az arcvákuumozás, vagyis face cupping?
A face cupping során a vákum révén húzóhatást fejtünk ki a kezelt terület (arc, test) izmaira és a bőr rétegeire, amely fokozza a vér- és nyirokkeringését. Ennek az eredménye azonnali: enyhe lifting-hatás, nyitottabb tekintet, selymesebb, teltebb bőr.
A face cupping emellett hosszabb távon is jó hatással lehet a bőrre, mert fokozza a nyirokkeringést, így csökkenti az arc ödámára való hajlamát. Kriston Renáta éppen emiatt akkor javasolja a bőrápolási rutin részeként, ha valakinek puffadásra, ödémára hajlamos az arca.
Nekik viszont jó hír lehet, hogy a face cupping nemcsak a spa-kezelések részeként ismert, hanem otthon is kivitelezhető. Akár az internetről is rendelhetsz olyan otthon alkalmazható készleteket, amelyekben mindent megtalálsz, amire a kezelés során szükséged lehet.
A dobozokban általában 2 nagyobb méretű harang van a nyak, homlok, orca, test kezelésére, illetve 2 kisebb a szemkörnyék kezelésére, valamint a jobb készletekben található egy hámlasztó kefécske is a bőr előkészítésére. Erre azért van szükség, mert a kezelés előtt a bőrt meg kell tisztítani, finoman hámlasztani kell és hidratálásra is szükség van.
Általában nem javasolt a kezelés sérült, vagy érzékeny bőr esetén, de ha nem vagy biztos abban, amit csinálsz, akkor egyébként egészséges bőrön sem javasolt az otthoni vákuumozás.
A beavatkozás során apró bevérzések keletkezhetnek, illetve ismételt kezelések megnyújthatják a kollagénrostokat, vagyis helytelen kezeléssel épp az ellenkezőjét érjük el annak, amit szeretnénk
– hívja fel a figyelmet a kezelés veszélyeire dr. Kriston Renáta.
Érdemes tehát a face cupping alapjait egy szakembertől elsajátítani, és legfeljebb csak ez után próbálkozni az otthoni kezeléssel. Ha már biztos vagy a dolgodban, és a szükséges készletet is beszerezted, akkor az otthoni kezelés heti 2-3 alkalommal javasolt, egy-egy kezelés pedig ne tartson tovább 5 percnél – javasolja a szakember.
Így csináld a bőrgyógyász szerint:
Kezdésként vegyél a hüvelyk és a mutató ujjad közé egy harangot és szorítsd a bőrödre. Ezzel egy tömítést hozol létre, amely aztán vákuumot képez, ami az arcon rögzíti a harangot és megemeli a bőrt. Egy szabályos minta alapján, amely általában a csomagoláson fel van tüntetve, vezesd a harangot a bőrön. A harang helyzetét minden egyes behatás után változtatni kell. Fontos, hogy a harangot mindig mozgásba tartsd. Így lehet biztosítani a folytonos masszázs-hatást és elkerülni a bevérzést.
A face cupping után jelentkező bőrpír gyorsan visszahúzódik, a bőr puhává és finommá válik a kezelést követően – mondja a bőrgyógyász.