Saját készítésű fejbőrradírt teszteltem - először, és utoljára
Világéletemben előnyben részesítettem a bolti, „semmitőlnemmentes” szépségápolási cuccokat. Aztán egyszer a vicc kedvéért kipróbáltam egy otthon is kikeverhető arcmaszkot, ami annyira bevált, hogy azóta egyre többször veszem rá magam, hogy inkább házilag kotyvasszak természetes összetevőkből különböző szépítő cuccokat. Pont egy hasonló recept után kutatva futottam bele egy - most kapaszkodj meg - méregtelenítő DIY-fejbőrradír leírásba. Utólag azt mondom, hogy inkább néztem volna meg a Jóbarátok egyik részét ezredszerre! Vagy építettem volna Tádzs Mahalt fogpiszkálóból!
Szóval ez a DIY-szépségtrükközés olyan nekem, mint a vakrandizás. Van, amikor papíron ígéretesnek tűnik a dolog, mégis az ötödik percben megbánom az egészet, és van, hogy magamban konstatálom: ki hitte volna, hogy ez ilyen jól fog elsülni. Mikor belefutottam ebbe a fejbőrős-detoxikálós mókába, elsőre kicsit úri huncutságnak tartottam, hogy egy alapos hajmosás mellett még a fejbőrömet is külön ápolgatnom kelljen, aztán meggyőztek a recept alatt található érvek. Hogy szegény fejbőröm mennyi környezeti terhelésnek van kitéve. Hogy most, hogy jön a rossz idő és gyakrabban fogok sapkát hordani, nem tud úgy szellőzni a fejem, és még nap sem éri. Ráadásul parabént és szulfátot tartalmazó samponokkal is csak eltömítem a hajhagymáimat.
Szó szerint megsajnáltam szegény fejemet, úgyhogy gyorsan összeszedtem a bőrradír hozzávalóit.
Kellett hozzá Himalája-só, egy evőkanál almaecet, kevés méz és egy evőkanál kókuszolaj. Az almaecettől állítólag puhább és selymesebb lesz a haj, a só fertőtleníti a fejbőrt, a méz és a kókuszolaj pedig táplálja a hajat, és nyugtatja a fejbőrt. Miután a nagyobb szemű Himalája-sót kicsit megdaráltam, csak simán összekevertem a hozzávalókkal. Rohadt büdös volt.
Nyilván az almaecet elvesz minden kellemes illatot, de sóval összekeverve még az átlagnál is jobban előjött a szaga. Hónom alatt a kis tálba összekevert trutyival beálltam a zuhany alá, és követve a leírást, vízzel leöblítettem a hajam. Na, itt kezdtek el rosszra fordulni a dolgok. Mivel a hajam rátapadt a fejbőrömre, így nem is értettem, hogy fogom a keveréket beledörzsölni. Előredöntöttem a fejem, hogy égnek álljon a hajam, de arra már nem gondoltam, hogy így a sós kis darabkák is le fognak potyogni. Oké, taktikát váltottam és megpróbáltam részletekben felemelni a tincseket és a másik kezemmel bedörzsölni a keveréket. Ez addig ment is, míg be nem durrantak a karjaim.
Nettó negyed órát pazaroltam el az életemből, de legalább megtudtam, hogy az almaecet, ha büdös is, legalább elvesz a só erejéből, és csak félig akart kifolyni a szemem a helyéről, ahogy lecsorgott az arcomon a lé.
Viszont a fejbőrömbe belemasszírozni sehogy sem sikerült a radírt, amit addigra már csak az „ezt a szart!” fedőnéven emlegettem. Miután úgy éreztem, hogy eleget küzdöttem a jó eredményért, gyorsan lemostam a hajam a bolti samponommal és balzsamommal, majd reméltem, hogy magam mögött tudhatom ezt az élményt, amitől a szememtől kezdve a bicepszemig mindenem fájt. Én, kis csacsi! Nem tudom mi lehetett a Sátán löttyében, de nemhogy szebb nem lett tőlem a hajam, de még laposabb, és élettelenebb is. Alig bírtam kifésülni, úgy összeállt. Mondanom sem kell, hogy a tálban lévő maradék a kukában landolt. Viszont az még mindig ott motoszkál a fejemben, hogy az almaecetes hajöblítés csodát tesz a hajjal. Lehet, adok neki egy esélyt...vagy inkább mégsem.