Még a múltkor Margó megírta, összesen - és átlagosan - mennyivel kerül többe nőnek lenni, mint férfinak. A válasz persze sejthető volt, mégis meglepően nagy különbségeket mutatott a mérleg, de most hagyjuk is a pasikat. Én inkább arra voltam kíváncsi, hogy összesen hány forintomba kerülne olyan igazán szexi, bombázó típusú nőnek lenni, aki után a bölcsészektől a gyúrósjóskákig szinte mindenki megfordul az utcán. Sejtettem, hogy nem úsznám meg egy gyors személyi kölcsönből a dolgot, de azt azért nem, hogy az eredmény minden képzeletemet felülmúlja majd.

Mielőtt bármilyen árlistának utánanéztem volna a neten, felmerült bennem a kérdés, hogy mégis mi a cél, ki számít irtó jó nőnek? Hiszen van, aki plasztikai műtét- és műkörömfüggő, míg van olyan is, aki a nulla sminkre, a szőrös hónaljra és a természetességre esküszik. Egyik sem jobb a másiknál, de tény, hogy vannak anyagi különbségek a skálán. Én megpróbáltam belőni azt az összeget, ami elég lehetne arra, hogy belőlem, a 24 éves, 175 centi magas, átlagos testalkatú, középhosszú szőke hajú Kittiből bombanő váljék. Lássuk! 

magassarku-szexi.gif

Első és egyik legfontosabb szempontom az volt, ami szerintem első körben jó nővé teszi a jónőt: a test és így persze a sport. Egy korlátlan 30 napos fitneszbérlet nagyjából 8 és 30 ezer forint között mozog, nyilván attól függően, hogy a rózsadombi panorámát szeretném-e nézni futás közben, vagy megelégszem egy kissé dohos, konditeremmé átalakított pincével is a Hős utcában. Számoljuk a középutat, mondjuk 15 ezret - ennyit akkor is elköltök sportra, ha jógázni járok, vagy ha megveszem az akciós fitlabdát a hozzá árult lábsúlyokkal és néhány menő felsővel. És akkor még nem szaunáztam, nem mentem el masszázsra, sőt, egy infratrénerben sem izzadtam naphosszat. 

A második körben számba vettem azokat az alapszolgáltatásokat, amelyekre egy igazán jó nő költ, és én is költök, illetve költenék, ha korlátlan lenne a büdzsé: 6-8 hetente hajfestés, szárítás, esetleg vágás a fodrásznál. Egy minőségi helyen ez körülbelül 10-20 ezer forint, ha póthajfelrakás is van, az alaphangon 50 ezer körül mozog (és ez a rosszabb minőségű szolgáltatások ára).

Hadd legyek őszinte: ha pisztolyt tartanának a fejemhez, és köteleznének, hogy költsek el egy nagyobb összeget a szépségemre (rémálom), valószínűleg kipróbálnám az extraminőségi, gyönyörűen illesztett póthajat. Ami összesen körülbelül 100 ezer forintra jönne ki festéssel, ápolással együtt.

Eddig 115 ezernél járok, és még közöm sincs a "jónőséghez”, egyelőre csak egy kisportolt póthajas csaj vagyok. Jöhet a többi! 

Ahhoz, hogy dögös csaj legyek, nyilván elengedhetetlenek a következő szolgáltatások: egy alapos gyantázás (6-7 ezer forint, ha mindenhol lekapatom a szőrt), egy arckezelés (5 ezer forint), egy szempillafestés vagy műszempilla (5-6 ezer forint), némi szemöldökszedés (együtt kb. 2 ezer forint) és egy manikűr (3-5ezer forint). Eddig összesen 130 ezer forintnál járok. És még csak most jön a java. 

Mert egy bombanő nemcsak arra figyel oda, hogy ápolt legyen a haja és a körme, hanem arra is, hogy "a helyén legyen mindene".

Míg a formás karokon és a feszes combokon lehet dolgozni a teremben, addig a szép melleken sajnos kevésbé. Így hát azonnal utána is néztem, nagyjából mennyi lenne kerek, feszes és természetes méretű melleket csináltatni. Persze nem mindegy, hogy kinek mik az igényei és melyik klinikához fordul, milyen technikát szeretne alkalmazni, és a többi, így az árak 200 ezertől kábé másfél millióig terjedhetnek. A neten olvasott beszámolók alapján a hozzám passzoló műtét körülbelül 500 ezer forintomba fájna. Tehát gondolatkísérletemben ahhoz, hogy gyönyörű dekoltázzsal, szép hajjal, bőrrel és körömmel virítsak, eddig el “kellett” költenem több, mint 600 ezer forintot. És akkor még “csak” a melleimet csináltattam meg. Ha szeretnék egy kis ajakfeltöltést (átlagosan 80 ezer forint saját zsírral), fenékplasztikát (600 ezer forint implantátummal), intimplasztikát (300 ezer forint) és hasplasztikát (450 ezer forint), akkor máris körülbelül 2 misinél járok. 

sloth-gif.gif

De ez mind hiába, ha nem tudom utána szuper cuccokba csomagolni az új testem. Tekintve, hogy egy komolyabb felső kategóriás márka egyetlen darabja kerülhet 100 ezer forintba (vagy akár sokkal többe), itt nehéz belőni, mennyi pénz lenne lecserélni az egész ruhatáramat. De ha a legolcsóbb megoldásokban gondolkodom, és fast fashion üzletek kínálatából akarnám beszerezni az idei kabátomat egy hozzá passzoló új bakanccsal, néhány ruhadarabbal és egy menő táskával (követni kell a divatot), akkor is minimum 60-70ezer forintot kéne elköltenem. Persze ez semmi a plasztikai klinikán hagyott összeghez képest, azért mégis jó sok. És akkor nem beszéltem ékszerekről, kiegészítőkről, napszemüvegről, óráról, cipőkről. Kemény az élet.

Aztán persze jöhetnek a belső szépüléshez szükséges dolgok: a diétás ételek, táplálékkiegészítők, szépségvitaminok, fehérjeturmixok és a pezsgő, amivel az új melleimre és fenekemre koccintanék.

Nyilván eszem ágában sincs bejelentkezni egy klinikára, hogy bármit átműttessek magamon, de nem ítélem el azokat, akik ezt megteszik - valószínűleg szükségét érzik, nem tudhatom, nekik mi jár a fejükben, nekik mi okoz kielégülést. Az egészben egyébként nem az a durva, hogy milyen magasak az árak. Inkább az a para ezen a listán, hogy hiába adnék ki több mint 2 millió forintot, a felépülésem összesen annyi ideig tartana, hogy kis túlzással mire rendbe jönnék, kezdhetném elölről. Egy mellműtét után jó esetben is egy hónapig kéne kímélnem magam; a fenékplasztika után 6 hétig azt se tudnám, hogy üljek le (ráadásul, ha saját zsírral töltik fel, az 2-3 év múlva felszívódik), az ajkaim is durván néznének ki egy ideig, az intimplasztika felépülési idejébe meg belegondolni is fájdalmas, ugyanis 2-3 hónapot írnak a szakértők. Anyám!

A 'jónőség' király dolog, és nyilván nem attól függ, hogy mekkorák a melleim és a fenekem (bár ez szubjektív), de azért álszent sem szeretnék lenni. Szerintem igenis számít, hogy szeretem-e az ajkaimat, szeretem-e a dekoltázsomat vagy szeretem-e az intim zónámat, jó drága műtétek és termékek ide vagy oda. Nem fogom azokat kritizálni, akik ezen a listán végigmennek, nem is tisztem. De azért abba érdemes belegondolni, hogy vajon megér-e ekkora anyagi és fizikai (sőt, időbeli) áldozatot az, hogy valaki “bombanő” legyen, miközben annak elérésére azért más módok is léteznek. Hát, kinek mi.