A kézen fekvő válasz az, hogy hát nyilván szőrösek lesznek, nagy ügy… De tényleg nagy ügy lenne? Míg sokan továbbra is úgy kezelik a szőrtelenítés kérdését, mintha legalábbis emberéletek, az európai kultúra megmentése és a globális felmelegedés megállítása múlna azon, hogy van-e borosta egy nő hónaljában, egyre többen vannak olyanok is, akik tudatosan nem szőrtelenítenek, sőt meg is mutatják a világnak a hónaljszőrüket.

 

♛Stefani Annaliese♛ (@stefaniannaliese) által megosztott bejegyzés,

A trend még csak nem is a semmiből jött, a #womensarmpithaircompetition 2015-ben már viharként söpört végig a Weibo-n, ami kb. a Twitter kínai megfelelője. Nők ezrei tettek fel olyan szelfit magukról, amin szándékosan látszott a néha borostás, néha pihés, vagy éppen egyenesen szőrös hónaljuk.

Azóta a hónaljszőr mondhatni divat lett, van már ilyen képe Madonnának, de a lányának, Lourdes-nak is. Lora Kirke hónaljszőrt villantva jelent meg a 2017-es Golden Golbe-on, és persze vannak már a festett, ombre, csillámos és formára vágott hónaljszőrök is. A Telegraph cikke arról számol be, hogy egy kutatás szerint négyből egy fiatal nő abbahagyta a hónalja szőrtelenítését.

 

Madonna (@madonna) által megosztott bejegyzés,

De hogy mire jó ez az egész? Ha másra nem is, arra biztosan, hogy emlékeztessen rá: nem vagy köteles megváltoztatni a testedet, bármit is sugall a társadalom. Mert persze, jogos felvetés, hogy sima hónaljjal kevésbé izzadsz meg nyáron, és jó érzés a frissen borotvált lábaidat végigsimítani, de az armpithair hashtag emlékeztet arra, hogy ahogyan továbbra sem kötelező szőrt növeszteni, úgy a szőrtelenítés maga is olyasmi, ami a te döntésed. Ha szeretnéd, élsz vele, ha nem akarsz, akkor meg nem – és nem igaz, hogy minden alkalommal meghal egy kiscica, amikor három napos borostával és rövidnadrágban szaladsz át a kisboltba kifliért.