5 dolog, amit nem tudtál a hajhosszabbításról (eddig)
Nagyon régóta álmodozom dús, derékig érő hajról, de a valóság - mint azt tudjuk - jócskán el szokott térni az elképzeléstől. Az én esetemben a dús, derékig érő fürtök útjában a folyamatos szőkítés áll, ezért is gondolkodtam el már jó néhányszor a hajhosszabbításon, de mindig elvetettem a borsos ára és amiatt, hogy mindenhol azt hallottam: napi egy-két órát (!) vesz igénybe a póthaj ápolása. Most kiderült, hogy ez a kérdéskör azért eggyel komplexebb, mint hittem.
Én ugyanis azt gondoltam, hogy póthaj csak úgy létezik, ahogyan a legtöbbször láttam: szabad szemmel jól látható illesztésekkel, irtózatosan drágán és hatalmas időigénnyel.
Aztán elkezdtem beleásni magam a témába, és rájöttem, hogy valójában semmit sem tudok a hajhosszabbításról.
Ez is egy szakma, rengeteg esettanulmánnyal, kismillió megoldással, egyedi igényekkel - ezt az öt dolgot neked is érdemes elolvasnod, ha extrahosszú hajról álmodozol!
1. Egy csomó módja van
Nem, nem csak a ragasztós módszer létezik - valójában az egész attól függ, hogy milyen típusú haj kerül hosszabbításra. Van a mikrotechnikás csomózás (amikor pici fonatokkal fogják oda a szálakat), a gyűrűs hosszabbítás (ami szabad szemmel látható illesztés), illetve a hüvelyes hosszabbítás (ami szintén látható, ebben az esetben a saját hajra melegítik és illesztik a hüvelyt). És akkor még a többféle varrást nem is említettem (szinte minden fórumon az olvasható, hogy ez a legjobb forma, hiszen kíméletes és tartós). Ja, és a hőillesztéses, keratinos és ragasztós módszerek is a palettán vannak. Magyarul nem az az egyfajta módszer létezik, amivel én eddig találkoztam...
Egy külön könyvet lehetne írni arról, hogy melyik mire és kinek való - ha komolyabban érdekel a téma, mindenképpen konzultálj egy szakemberrel, hogy neked mit javasol!
2. Nem kell vele úgy bánni, mint az angol királynővel
Egyszer egy távoli ismerősömet kérdezgettem arról, hogy mitől olyan tökéletes a haja, akkor vallotta be, hogy póthaj - de egyből meg is rémisztett, mert kifejtette, hogy reggel és este is legalább fél-egy órát olajozza, ápolja, fésüli, és még sorolhatnám (gyakorlatilag csak imát nem mond neki minden nap). Mondanom sem kell, hogy ez mennyire elvette a kedvemet – de most, amikor a neten böngésztem, a betches.com oldalán ráleltem egy cikkre, amiben tisztán ott áll (és póthajas csajok véleményei is kimondják), hogy
nem kell vele sokkal többet foglalkozni, mint az igazi hajjal.
Mivel a póthaj mindig igazi hajból készül, nyilván szüksége van az ápolásra, de - technikától és anyagtól függően persze – NEM minden esetben igényel hatalmas erőfeszítéseket.
3. Több, mint hajhossz
Merthogy dúsít is. De nem ez a legérdekesebb: amikor csajok beszámolóit olvastam fórumokon, egy csomóan megemlítették, hogy egy balga fodrász okozta borzalmas festést akartak valahogy feloldani, ezért döntöttek a póthaj mellett. Logikus, mert ha szépen van illesztve, simán össze lehet hozni egy színátmenetet az igazi és a póthaj között, így nem kell a már amúgy is károsodott hajat még tovább roncsolni világosítással, vagy festéssel. Okos!
4. Nem mindenkinek adatik meg
De nemcsak azért, mert irtó drága. A betches.com cikkében nyilatkozó szakember, Lisa Richards (a RPZL márka tulajdonosa) szerint vannak bizonyos feltételek, amiknek meg kell felelnie a hajnak, mielőtt hosszabbítják. Akármilyen hülyén is hangzik, az egyik ilyen a hossz: ha nem tudod rendesen, kilógó tincsek nélkül összefogni a hajad, akkor bele se vágj! Lisa szerint kifejezetten szörnyű lehet a végeredmény, ha nem elég hosszúak a tincseid. Ebben az esetben sem szabad elkeseredned, inkább nevezz be egy hajvitaminra, és néhány hónap múlva gondold újra!
5. Az angol királyi családban is jelen van
De tényleg. Tudtad, hogy Kate Middletonnak póthaja van? Lisa Richards (aki rendszeresen kezeli a sztárok haját) az említett cikkben elárulta, hogy a női hírességek 97%-ának hosszabbított haja van. Jennifer Aniston, Reese Witherspoon és Chrissy Teigen - csak pár név a listáról...Wow!