Bírod A szolgálólány meséjét? Akkor mutatunk egy jelmezt, amitől eldobod az agyad
Kevés hülyébb ötlet van a világon, mint szexi jelmezt csinálni egy olyan öltözékből, ami - még ha csak egy sorozatban is - a nők elnyomásának és kizsákmányolásának jelképe lett.
Ha nem is vagy nagy sorozatrajongó, A szolgálólány meséjéről biztosan hallottál már: a sztori a disztópikus jövőben játszódik, ahol a nők nagy része elveszti termékenységét, azokat pedig, akik még képesek a gyerekek kihordására, gyakorlatilag tenyészállatként, szolgálólány megnevezéssel tartják a gazdagabb családok maguknál. A történet nem túl felemelő, és olyan fontos kérdéseket feszeget, mint a nők elnyomása, a túlnépesedés, vagy a vallás szerepe a társadalomban. Éppen ezért eléggé furcsa, hogy most ilyet kell leírnom, de tényleg van ilyen: szexi szolgálólány kosztümöt dobtak piacra idén Halloweenre.
Nem tudom eldönteni, hogy ez annyira rossz, hogy már poén, vagy egész egyszerűen szörnyű (valószínűleg inkább az utóbbi): a Yandy ruhamárka, ami gyakorlatilag tényleg a piacra dobta már mindennek a szexi verzióját, most a sorozat szolgálólány-ruháját gondolta újra. Ami már csak azért is kiakasztó, mert a sorozatban pontosan az a lényege a jelmeznek, hogy minél kevesebbet mutasson a viselőjéből, hogy a családban betöltött szerepe egyértelmű legyen: ő csak azért van ott, hogy kihordja a gyereket, és közben szolgálja a "munkaadóit".
WHHHHHHHYYYYYYYYYYYY pic.twitter.com/ITHe2Ni9O0
— dontwasteyourpretty (@wastedprettypod) 2018. szeptember 20.
Szerencsére a Yandy is rájött, hogy a lényeget éppen csak takaró szoknyácska nem éppen jó ötlet ebben az esetben, és gyorsan visszahívta a kosztümöt, méghozzá egy bocsánatkéréssel kísérve, amiben leszögezték, hogy a vállalat mindig is a női egyenjogúságot hirdette. Muhaha.
A baj azonban már megtörtént: a jelmez megjelenése óta rengetegen poszoltak arról, hogy eléggé félresikerült akció volt ez, és talán nem kellene a női elnyomás és szexrabszolgaság jelképét ilyen módon újragondolni. Most, hogy a nők kezdik egy kicsit megtalálni a hangjukat, és talán elindultunk egy olyan úton, ami valamikor majd a nemi egyenlőséghez vezethet, pont nincs szükség az ilyesmire - erre pedig szerencsére a Yandy is ráébredt.
Főkép: Yandy.com