Camilla Clifford és a homokóra alkat

 

Ramses (@ramesoe) által megosztott bejegyzés,

 

A belga születésű színésznő Charles Dana Gibson grafikusművész egyik múzsája volt, aki róla mintázta meg a „Gibson lányt”, az illusztrációt, ami a 19. század végén és a 20. század elején az Amerikai Egyesül Államokban és Kanadában a nőideált jelentette – ugyanakkor a hatása még a mai napig érződik. A Gibson lány – bár a korban születő szüfrazsett mozgalomban azért nem vett részt – az illusztrációkon magabiztos, szellemes, erős karakter volt, aki nem félt kifejezni önmaga szexualitását sem. A zsáner, amit megteremtett, és amit Clifford ihletett, illetve képviselt, így végső soron mégis hozzájárul a mai, modern nő képéhez, a darázsderekat pedig egyértelműen neki köszönhetően látták olyan vonzónak a korban.

 

Dorothy Lamour, az első pin up lány

 

Alex Ridio (@alexridio) által megosztott bejegyzés,

 

Bár az ötlet, hogy csinos lányok képeivel adjanak el képes magazinokat már az 1800-as évek végén sem volt ismeretlen, a gyakorlat mégis igazán az 1940-es években terjedt el, a pin up lányok kultuszához pedig nagyban hozzájárult Dorothy Lamour, akit a legelső pin up modellnek is szoktak nevezni: ő volt az, aki minden amerikai katonai barakk falán ott volt a Life magazinban megjelent képeivel, a gyönyörű színésznő pedig máig igazi inspirációnak számít mindenkinek, aki kedveli a klasszikus pin up stílust.

Lauren Bacall, a minták királynője

 

C J (@jimmysbebe) által megosztott bejegyzés,

 

A Golden Globe-díjas amerikai színésznő hírnevét film noir szerepekkel alapozta meg, stílusikonná viszont egyszerű, letisztult mégis formabontó öltözködésének köszönhetően vált: a selyem blúzokon, blézereken és ceruzaszoknyákon ugyanis Lauren előszeretettel viselt mintákat: nyomott mintát, virágmintát, csíkokat, pöttyöket, kockát vagy pepitát, ezzel pedig egyszer és mindenkorra legitimmé tette a tarka anyagok viseletét a divatbemutatókon, a divatfotókon és a vörös szőnyeges eseményeken is.

Elizabeth Taylor és a glam

 

ELIZABETH ♡ TAYLOR (@elizabcthtaylcr) által megosztott bejegyzés,

 

Extravagáns hajdíszek, gyémánt nyakékek, selyem és bundák. Teljesen mindegy, hová ment, Taylor vitt magával egy adag glamúrt, és nem félt túlöltözni a társaságát. Nem kétséges, hogy imádta a csillogást, és legyünk őszinték: jókora adag önbizalom kell ahhoz, hogy valaki mindig ilyen extra tündöklő szettben legyen. Ezen a képen például cigarettát árul egy hollywoodi jótékonysági eseményen – ékköves, óriási hajtűvel, köves fülbevalóval és gyöngysorral a nyakában. 

Diane Keaton és az androgün ruhatár

 

DIANE KEATON (@dianekeatonfan) által megosztott bejegyzés,

Bár az első nő, aki (többek között) azzal vált legendássá, hogy férfiruhákat viselt a filmvásznon, Katharine Hepburn volt, napjaink androgün viseletére az inspirációt már inkább Diane Keaton jelentette, aki az Annie Hall-ban bő nadrágot, inget, mellényt és kalapot viselt, egyszerre bájos és különleges benyomást keltve. A karakterhez olyan tökéletesen passzoló ruhatár egyébként nem a rendező Woody Allen ötlete volt, ő azt mondta Keatonnek, viselje azt, amit egyébként is viselne – így került egy csapásra minden nő ruhatárába egyenes szabású ing.

Borítókép: Camilla Clifford és Charles Dana Gibson illusztrációja