12 évesen kezdtem el futni, mert már ekkor problémáim voltak a súlyommal - tudom, elég kétségbeejtő, hogy egy ennyi idős gyerek ezzel foglalkozik, de soha nem sportoltam versenyszerűen, ezért pedig rendesen felkúszott a tiniháj, amitől rosszul éreztem magam a bőrömben. Én a mozgást viszont soha nem büntetésnek, hanem egy eszköznek fogtam fel ahhoz, hogy egészségesebb, szebb és fittebb legyek, szerettem is, meg az egészséges táplálkozással is jóban voltunk mindig. Viszont a futáson kívül soha nem maradtam meg egyetlen sportnál sem, tíz évig próbálgattam mindent, amit lehetett, hogy rájöjjek, mit szeretek még, de a crossfitig semmi nem ragadt.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nagy Niki (@stuthnagyniki) által megosztott bejegyzés,

Aztán 23 évesen ott álltam a nagyvárosban, frissen szinglin, kicsit elveszve, és azt éreztem, hogy nagyon változtatnom kellene az életemen. Az egyik ismerősöm elhívott crossfitre, egy apró, alagsori, büdös kis terembe, ahol éppencsak elfért 10 ember, folyton párás volt minden, télen meg meg lehetett fagyni - de azonnal szerelembe estem.

A crossfit kétségkívül pasis sport, húzódzkodnod kell, fekvőtámaszozni, négyüteműket csinálni, meg súlyokat emelgetni. A termek általában kicsit koszosak, mert a feelinghez hozzátartozik, hogy gyárépület-gettó stílusban csináljuk a WOD-okat (workout of the day, a napi edzés), az izzadtságunk csak úgy patakokban folyik, és addig toljuk a gyakorlatokat, amíg teljesen ki nem fulladunk. De pontosan ez az, amit annyira élvezek benne: rövid, de kemény edzések, ahol nem csak az a cél, hogy dögös testünk legyen, hanem az is, hogy az állóképességünk fejlődjön.

Én ugyanis nem szeretek csak esztétikai szempontból edzeni. Jó dolog a kockás has, de ha mellette egy nagyobb lépcsőn felfutva elfáradsz, én nem gondolom, hogy fitt vagy. Az esztétikai sportok is jók valamire, nem akarom őket leszólni, de egészséges és fitt akkor leszel, ha nemcsak az a cél, hogy jól nézz ki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nagy Niki (@stuthnagyniki) által megosztott bejegyzés,

A crossfit kitartásra nevel, arra, hogy ne égjen a karod, ha egyszerre akarod becipelni a vásárolt ruhákat a kocsiból, arra, hogy ha elromlik a lift, ne köpd ki a tüdőd a lépcsőn, arra, hogy ha szatírt látsz az utcán, olyan gyorsan le tudj lépni, hogy már ott se legyél, mire elindulna utánad. Hasznos képességeket kapsz tőle, nem hiába hívják a világversenyek győzteseit a legfittebb férfinak és nőnek. Ez az, ami nekem megkülönbözteti a crossfitet a többi sporttól: nem azt érzem, hogy azért mozgok, mert szép akarok lenni, funkciója, célja van annak, hogy fitt leszek.

Meg persze az se rossz, hogy nagyon hamar lehet vele izomzatot fejleszteni, és a saját testsúlyos gyakorlatok miatt olvad az emberről a zsír. És nem, nem leszel tőle túl izmos, a női test ugyanis nagyon sok munkával tud csak pasis izomzatot fejleszteni, ráadásul úgy is kéne enned, hogy legyen miből nőnie azoknak az izmoknak. Szóval nem kell aggódni, nem lesz deltás hátad és óriási bicepszeid, lesz viszont feszes popsid és darázsderekad. De nekem ez, öt év után már tök másodlagos. Ha crossfitezni megyek, azért megyek, hogy kiadjam magamból a napi ideget, és tanítsam a testemet arra, hogyan legyen még jobb, mint korábban.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nagy Niki (@stuthnagyniki) által megosztott bejegyzés,

Ne értsd félre, nem akarom leszólni a nőies sportokat sem, szoktam jógázni, és edzőterembe is járok HIIT edzésekre, sőt, szerintem a zumbával sincs semmi baj, mégiscsak jobb, mintha otthon ülnél a kanapén. De ha egy kicsit többre vágysz, és nem zavar, ha nem a klasszikus edzőtermi környezetben, gépekkel csinálod a gyakorlatokat, akkor adj egy esélyt a crossfitnek!

Arra viszont mindenképp vigyázz, hogy olyan termet keress, ahol tényleg figyelnek rád, és arra, hogy milyen a technikád, ez súlyemelésnél nagyon fontos. Ha ugyanis rosszul tanulod meg, sérülésveszélyes lehet, és kinevelni belőled még mindig nehezebb, mint jól megtanulni.