A fülkagyló eltávolítása az egyik legújabb, egyben legkárosabb testmódosítási trend
Mivel egy piercing és nem kevés tetoválás boldog tulajdonosa vagyok, igyekszem követni a különféle testmódosítások trendjeit. A nyelvkettévágás és a tetovált szemgolyó nekem már mondhatni meg se kottyan (bár megcsináltatni eszembe nem jutna), viszont a legújabb őrület, aminek szerencsére egyelőre igen kevés követője van, még nálam is kiverte kissé a biztosítékot. És nem, nem azért, mert nem szép, tekintve, hogy szerintem a saját testével mindenki azt csinál, amit akar - hanem azért, mert meg is lehet süketülni tőle.
A fültágító nem különösebben új testékszer-divat sőt, bizonyos körökben már szinte snassznak számít, olyan sokaknak van. Biztosan erre gondolhatott az a Charles Bentley nevű ausztrál fickó is, aki úgy gondolta, hogy emeli a tétet, és nemes egyszerűséggel kivágatja a fülkagylóját. Mert hát miért is elégedne meg a fülén egy lyukkal, ha lehet kettő is?
Az ember azt hihetné, hogy nem talált senkit, aki ezt a nem túl esztétikus, és nem is veszélytelen testmódosítást elvégzi rajta, de 2019-ben gyakorlatilag semmi sem lehetetlen: egy Chai Maibert nevű „body modification artist”, azaz testmódosító művész vállalta, hogy végrehajtja a procedúrát.
A végeredményről pedig természetesen fotót is megosztott az Insta-profilján, ami a kommenteket olvasgatva nem aratott osztatlan sikert az internetezők között.
Charles állítja, hogy a fülkagyló kivágása nem okoz süketséget, vagy halláskárosodást, csupán egy-két hétig nehezebben fogja érzékelni a hangok irányát az, aki megcsináltatja. Sőt, szerinte még élesedni is fog a hallása, amint megszokja az új füleit. A Daily Mail által megkérdezett fülészorvosok viszont nem értenek egyet vele, sőt: kifejezetten nem javasolják ezt a valóban látványos, bár (szerintem) szépnek semmiképp sem nevezhető beavatkozást, mert szerintük részleges halláskárosodást, sőt, akár süketséget is okozhat.
Nem csoda, hogy az egyik kommentelő meg is jegyezte: kifejezetten sértő a halláskárosult, esetleg siket emberek számára, hogy valaki, aki olyan szerencsés, hogy egészséges fülekkel született, önként és dalolva csonkíttatja meg magát, veszélybe sodorva ezzel a saját hallását.
A fülkagylóba vágott kisebb-nagyobb lyukak egyébként nem számítanak újnak a testmódosítások meglehetősen színes palettáján, de a teljes kagyló eltávolítása még friss trend - ami remélhetőleg nem fog széles körben elterjedni. Ezt valószínűsíti az a tény is, hogy a sebészi beavatkozást igénylő módosítások jóval drágábbak a sima piercingeknél, akár 6-700 dollárba (180-210 ezer forint) is kerülhetnek. Ugyanakkor akadtak lelkes kommentelők is, akiknek kifejezetten tetszett a "conch removal" néven is emlegetett fülcsonkító beavatkozás eredménye, szóval semmire nincs garancia.