Emlékszel még arra, mikor M&M-szel rúzsoztad a szád?
A legtöbb gyerek életében elég hamar eljön az a pont, mikor egyszerre játszásból, kíváncsiságból és a felnőttek majmolásából elkezd szépségápolósat játszani. Ennek része, hogy az ember a tükör előtt az ujjával mímeli apa borotválkozási rutinját, na, meg jó néhány csajosnak számító dolgot. Idézd fel velünk most, hogy a felnőtt élet előtt hogyan festettél hajat és hosszabbítottad meg a körmeidet!
Az esetek többségében a kislánylét elengedhetetlen része, hogy az akkor (és gyakran később is) a világ legszebb nőjének tartott anyát le kell utánozni. Úgy kell járni, mint ő, úgy kell beszélni és persze úgy kell kinézni is. Így az ember körülbelül onnantól, hogy az első alkalommal belebújik anya magassarkújába és komoly, szép felnőttnek érzi magát, ácsingózik arra, hogy mindenféle olyan szépségápolási dolgot csináljon, mint A Felnőttek. Ám elég ritka, hogy valakinek már óvodában teljes sminkszettje legyen, a gyermeki leleményesség viszont határtalan, úgyhogy mindig megvoltak és vannak a módszerek arra, hogy már jóval az első szempillaspirál beszerzése előtt több-kevesebb sikerrel kísérletezni lehessen a külsőnkkel.
Rúzsozás M&M-szel
Emlékszel még arra az időre, mikor a színes csokilabdacsokat nem azért imádtad, mert ooooolyan finomak, hanem mert ha megnyalogattad őket, akkor ki lehetett festeni velük a szádat? Persze nem mindegyik volt erre alkalmas, főleg a piros és a kék működött jól, így kezdő punkok az utóbbival, a magukban kifinomult felnőtt nőt nevelgető másodikosok pedig az előbbivel a szájukon cuppogtak ebédszünetben.
Műkörmök bármiből, ami ragad
Az ember élete tele van fontos mérföldkövekkel. Ilyen például az is, mikor az addig állatok és családtagok megformálására használt gyurmáról kiderül, hogy műkörmöt is lehet belőle csinálni. Kár, hogy kimagasló kézügyesség kell ahhoz, hogy gyurmából mind a tíz körömre sikerüljön felapplikálni a hosszabbítást, hiszen minél több a köröm annál nehezebb a többire rárakni, a végére mindig legalább egy leesik. Ám ez nem tántoríthat el egy elszánt kisnőt az áhított karmoktól.
A felnőtté válás útja pedig az, hogy idővel kiderül: a bluetech, a cellux és a post it még kiválóbb körömhosszabbítók, mint a gyurma.
Melírozás szövegkiemelővel
Még felidézni is idegőrlő azt a kínt, amíg az ember kivárja, hogy elég idős legyen ahhoz, hogy festhesse a haját. Ki is bírná ezt türelemmel? Senki! A megoldás a problémára szerencsére minden iskolás tolltartójában ott lapult: a szövegkiemelő, amivel őrült lelkesedéssel lehetett tincsenként színezni a hajat, hogy aztán csak nagyon közel hajolva, hunyorogva lehessen látni az eredményből bármit. És ha már színezés: egy pillanatra kanyarodjunk még vissza körmökhöz! Hiszen a vastag filc jó barátunk volt akkor is, mikor gyereklakk hiányában kellett körmöt festeni. A szövegkiemelőzésnek általában egész tenyeret befedő festékpaca lett a vége, de zselés tollakkal tényleg néha percekig is tartó tökéletes manikűrt lehetett készíteni.
Mellnagyobbítás zoknival
Szintén pokoli várakozás az, mikor az ember már ciciket szeretne - hogy például mikor bikinit hord tényleg legyen értelme a felsőrésznek -, de még túl kicsi ahhoz, hogy mellei legyenek. Ilyenkor drasztikus beavatkozásra van szükség: lehetőleg a legvastagabb frottír zoknira, amit be lehet gyömöszölni a póló alá, hogy aztán az első pillanatban, mikor az ember nem szorítja magára teljes izomból a pólót, kicsússzon alóla.
Frufruvágás konyhai ollóval
Az életen átívelő egyik nagy kérdés, hogy frufru vagy nem frufru? Ha van, akkor az ember arra ácsingózik, hogy megnövessze, ha nincs, akkor szeretne annyira tökös lenni, hogy vágasson. Ha pedig gyerek, akkor biztos, hogy legalább egyszer megpróbálja magának elkészíteni. Természetesen vagy a konyhából elcsent nagyollóval, vagy az alapjáraton cuki, papírmasé állatok kivágására használt eszközzel esik neki titokban a tincseknek, az akció pedig pont addig marad titokban, míg az első vágás után zokogva nem konstatálja, hogy mit tett magával.